Традиції Львова
1

Зроби фото, що зображує традицію твого міста - сам чи з друзями

2

Розкажи у підписі про традицію та додай хештег #ТрадиціїМогоМіста #Рepsi

3

Публікуй фото у своєму профілі Facebook або Instagram

4

Вигравай щотижня одну з трьох музичних колонок JBL


Місто Лева і його особливі традиції, яким дали початок ще королі

Ти львів’янин або частенько тут буваєш і досі не маєш селфі на ратуші? Треба негайно це виправити. Не гай часу вдома і лови незабутні моменти у місті з дивовижною історією та багатими традиціями.

Львів – місто з особливою атмосферою, яким більш ніж півтисячоліття правили королі. Це і місто кави, і місто тисячі левів, місто джазу, дощу, шоколаду, терас і пристрасного танго. Усі ці невеличкі радості життя встигли перерости у традиції для кожного львів’янина.

                                        

Серце міста – однозначно площа Ринок, на якій стоїть 65-метрова ратуша. Не піднявся на неї – вважай, не бачив Львова! Картина, якою милувалися королі, абсолютно не змінилася: якихось 408 сходинок вгору – і перед тобою відкриваються фантастичні краєвиди.

Відкрили оглядовий майданчик львівського "Біг-Бена" лише у 2003 році. І за цей час краєвиди з вежі завоювали звання наймальовничішого панорамного майданчика Львова. Те, що колись було недосяжним, тепер стало звичною справою для містян. Хоча б раз на рік ти мусиш підкорити ратушу з друзями – без цього ніяк! Живи на повну, не проґав таких чудових моментів!

А ти знаєш, що львівська вежа з віденським механічним годинником вагою у 2,5 тонни є не лише головною окрасою міста, але й найвищою ратушею України?

"Я люблю підніматись на ратушу. Тут можна осягнути велич та відчути дух старовинного міста. Не всі знають, що теперішня львівська ратуша є четвертою за всю історію міста. Перші дві будівлі були знищені пожежею, а третя – завалилась", – розповідає екскурсовод Віталій.

Отак, стоячи на одному місці, можна пройти цілу екскурсію містом. З міської ратуші ти побачиш усі 44 кольорові будиночки площі Ринок, Домініканський собор, гострі шпилі містичного костелу Ольги та Єлизавети, Латинську катедру і навіть заглянеш у внутрішні дворики львів’ян.

А ще тільки з тераси ратуші видно унікальну картину – малюнок дівчинки, який перемалювали на дах будинку пластуни.

                                       

"На ратуші я була дуже багато разів. Піднімаючись сходами вежі, перевіряю себе – чи в змозі підкорити 65-метрову споруду, здолавши усі сходинки. Ну і, звичайно, зробити селфі на фоні міста", – розповідає львів’янка Соломія.

А ще на площі Ринок традиційно весною відбуваються запеклі водні бої – Обливаний понеділок. Мокни у веселій компанії – це просто незабутньо!  Тим більше, що львівська погода вже й так тебе загартувала :)

                                       

У дні, коли в Ботанічному саду розквітають дивовижні магнолії та тюльпанові дерева або ж трояндові кущі, чому б не прогулятися цими пахучими алейками? Відчуй справжню магію у дні відкритих дверей – насправді вона поряд.

А коли славнозвісний Високий замок переповнений туристами, подивитися на захід сонця над древнім містом можна з оглядового майданчика біля Високого замку – не всі про нього знають, тому тут завжди затишно. Твори своє життя із таких романтичних моментів!

А кому до смаку пригоди – у темну пору доби місту є що тобі розповісти у "Ніч у Львові", яка відбувається двічі на рік – у липні та листопаді: у ці дні протягом ночі життя вирує на повну – усі музеї, галереї, театри та інші цікаві локації залишаються відкритими.

Усі львівські меломани в травні зустрічають ранок із друзями на "Прокиданні" у затишному дворику міської ратуші. Добірна музика звучить на вулицях Львова і під час численних джазових фестивалів влітку та взимку. Не пропусти можливості насолодитися такими приємними подіями.

І не забудь наостанок обійняти кам’яних левів та потерти носа пам’ятникові лемківському художнику Никофору Дровняку – загадане бажання обов'язково збудеться.

І пам’ятай – традицію створюєш ти. Адже улюблені звичаї завжди починалися з особливого моменту, коли хтось першим підкорив вежу ратуші, зустрів сонце після випускного на Високому замку чи почав обливатись на площі Ринок.

Разом з Pepsi ми розповімо про традиції міст Західної України, тож лови момент у місті Лева: зроби фото сам або у компанії друзів, яке показує традицію твого міста; у своєму профілі на Facebook або в Instagram розкажи у підписі до знімка про традицію та додай хештег #ТрадиціїМогоМіста #Рepsi; щотижня саме ти можеш стати щасливим власником однієї з трьох музичних колонок JBL.

І нехай миті, проведені в улюбленому місті, закарбуються у пам’яті назавжди! Традиція починається з моменту, створеного тобою. Дій!